Vittorio Peretto

Kraštovaizdžio architektas, Italija

 

” Sodas kaip muzika – kur semtis įkvėpimo ir kaip jį paversti realiu sodu”

”Garden and music – inspiration sources and transformation to a real garden“

Vittorio Peretto – italas, pagal specialybę agronomas, savo kūrybiškais projektais pelnęs jau ne vieną apdovanojimą. Sukūręs daug nuostabių sodų Romoje, Venecijoje, Milane, Ligurijoje, Toskanoje ir kituose Italijos vietose, idėjų nepritrūkstantis italas keliavo toliau kurti net į Azerbaidžaną, Graikiją, Kiniją, Abu Dabį (Jungtiniai Arabų Emyratai). Sakote, o ką bendro jis gali turėti su Lietuva?

Kiekvienoje šalyje jis garsėjo tuo, kad sugebėdavo įsijausti į vietinę mąstyseną. Prieš pradėdamas projektą, jis nuodugniai išsistudijuoja vietovės istoriją, meną, o ypač – muziką. Taip gimsta jo įspūdingi sodai, įkvėpti klasikinės muzikos ir, žinoma, su šiek tiek itališku prieskoniu. Jau keletą metų Vittorio Peretto dirba ne tik Vakarų, bet ir Rytų Europoje (Gruzijoje, Ukrainoje, Rusijoje), kur idėjų jis randa ir Prokofjevo ar Čaikovskio muzikoje, ir liaudies pasakose.

Kurdamas projektus, Vittorio pereina visas stadijas – nuo idėjos iki galutinio štricho. Kaip ieškoti naujų idėjų, iš kur pasisemti įvėpimo, kaip jį paversti realiu sodu, su konkrečiomis linijomis ir konkrečiais augalais – apie tai jo pranešime konferencijoje „Garden Style“.

Pasiruoškite charizmatiškojo Vittorio Peretto pasakojimui ir nuostabiems rodomiems vaizdams.

P.S. Taip, jis žino, ką reiškia gatvės, kurioje vyks konferencija, pavadinimas. Tebūnie tai užuomina.

Pranešimas iš italų k. verčiamas į lietuvių kalbą.

Konferencija „Garden Style 2015“, II dalis. Įkvėpimas.