Carrie Preston

Kraštovaizdžio dizainerė, Olandija

 

” Pasaulinių tendencijų pritaikymas individualiems sprendimams”

”From global tendencies to your own planting design“

Carrie Preston jaučia aistrą kurti sodus gyvenimui – kurie skirti ne tik tam, kad būtų gražu pažiūrėti, bet ir tam, kad juose tiesiog virtų gyvenimas.

Carrie pradėjo savo verslą „Studio TOOP“ prieš dešimt metų, tačiau sodais susidomėjo ir juos kuria jau dvidešimt penkerius metus. Trauką aplinkai ir sodams ji atrado keturiolikos, kai pradėjo pusę dienos dirbti medelyne su daugiamečiais žoliniais augalais.

Kilusi iš JAV, Olandijoje ji gyvena nuo 2000 metų. Abiejose šalyse požiūris į aplinką ir jos puoselėjimą labai skiriasi, tai leido Carrie atrasti, kaip kultūriniai skirtumai ir šalies identitetas persikelia į sodų kūrimą. Žmonės pripranta viską daryti vienu būdu, tad galiausiai tai, kas vienoje šalyje yra įprasta – kitoje gali atrodyti kaip keistenybė. Carrie aktyviai ieško, kaip išeiti iš užburto rato – iš jau įprasto aplinkos kūrimo – ir rasti naujų idėjų. Pranešime ji papasakos, kokios dabar vyrauja aplinkos dizaino tendencijos Europoje, kaip į jas žiūrėti ir ką panaudoti kuriant savo sodus, ir kaip tuo pačiu neprarasti savojo lietuviško identiteto.

O kalbant apie lietuvišką identitetą, Carrie atvažiuoja į Lietuvą keliomis dienomis anksčiau, kad galėtų tinkamai įvertinti lietuviškąsias tradicijas ir kad pranešime parodytų, ką turime unikalaus ir įdomaus jos akimis. Dalyvavusi ne vienoje sodų dizaino parodoje, tarp jų ir šiųmetėje prestižinėje „RHS Chelsea Flower Show 2015“, ji atveš naujausias įžvalgas apie tai, kur eina dabartinės sodų kūrimo mados. O svarbiausia – ir apie tai, kaip panaudoti jas savo individualiam sprendimui. Juk viskas galiausiai atsispindi pasirenkant sklypo elementų išdėstymą, takų vingius, augalų pasirinkimą ir pan.

Pranešimas anglų kalba. Į lietuvių kalbą verčia Rasa Laurinavičienė, daugiamečių žolinių augalų augintoja.

Konferencija „Garden Style 2015“, I dalis. Tendencijos.