Ingė Auželienė 

Sodo dizainerė, Kaunas

 

”Grožis ir nauda: dekoratyvaus daržo įrengimo būdai” 

Gal kitų šalių nuotraukose mes matome tik gėlynus, bet lietuviams aplinka neįsivaizduojama be obelų ir daržo. Ir tai nieko nuostabaus, tai yra vienas iš sudedamųjų mūsų identiteto bruožų.

Ingė Auželienė pateiks keletą pavyzdžių ir praktinių patarimų, kaip daržo zoną galima kūrybiškai gražiai paslėpti. Ar žinojote, kad net gyvatvorę galima pasodinti su valgomais vaisiais ar uogomis?

Mažame sklype ypač aktualu viską sutalpinti nedidelėje erdvėje. Dekoratyvus daržas gali organiškai įsilieti į aplinką ir atrodyti natūrali jūsų sodo dizaino tąsa. Pakeltos lysvės, architektūriniai sprendimai, gėlių ir daržovių derinimas, dekoratyvinės vaismedžių veislės – šie ir kiti sprendimai bus parodyti su konkrečiais pavyzdžiais.

Išties daržas ateina ir į miesto kultūrą, vis daugiau žmonių pomidorus augina balkone, prieskonines žoleles nusiskina čia pat virtuvėje, o miestų, gyvenviečių ir mokyklų bendruomenės įsirengia savo daržus. Kai naudingi augalai atrodo estetiškai – dvigubai daugiau malonumo auginti.

Ingė Auželienė, sodininkystės ekspertė, kraštovaizdžio specialistė, dėsto KMAIK kolegijoje, rengia kraštovaizdžio projektus ir jau daug metų konsultuoja bendruomenes ir privačius asmenis sodininkystės, sodybų kūrimo ir kitais kraštovaizdžio klausimais.

Konferencija „Garden Style 2015“, III dalis. Dėsniai.