Vaida Vaitkutė Eidimtienė

Kraštovaizdžio architektė, Kaunas

 

” Tikra lietuviška sodyba: ar įmanoma be rūtų ir diemedžio?”

Jei internete ieškosite informacijos, kaip sukurti tikrą lietuvišką sodybą, vargu ar rasite. Nuo išpuoselėtų sodybų su alpinariumais ir gandrais po truputėlį grįžtame prie tikrųjų lietuviškų tradicijų. Vis daugiau žmonių nori jaukaus gamtos kampelio, kurį reikia sutvarkyti, bet tik nesugadinti. Kyla klausimas: kaip tai padaryti?

Lietuviška sodyba išties turi savo tradicijas, kurios dabartinėms madoms visai neprieštarauja. Net dekoratyvių elementų priežiūra buvo minimali, nes šeimininkai neturėjo laiko šokinėti apie lepius augalus. Rūtos ir diemedžiai, o gal jazminai ir alyvos, o gal erškėtrožių krūmai? Kas būdinga tradicinės sodybos aplinkai Suvalkijoje, Žemaitijoje, Aukštaitijoje ir kituose regionuose?

Yra mokslinės literatūros šia tema, tačiau Vaida Vaitkutė-Eidimtienė lietuviškos sodybos aplinkos kūrimo principus perteiks aiškiai, paprastai ir su pavyzdžiais. Naujų idėjų pliūpsnis ir aiški kryptis jūsų sodybos jaukumui ir grožiui sukurti.

Vaida Vaitkutė Eidimtienė kuria kraštovaizdžio projektus, dėsto KMAIK kraštovaizdžio architektūros pagrindus, kompoziciją ir kt.

Konferencija „Garden Style 2015“, III dalis. Dėsniai.