Christian H Kress lektorius

Dr. Mariusz Antolak

Kraštovaizdžio architektas, propaguojantis „Foodscape” judėjimą tarptautiniu mastu

Kraštovaizdžio dizainas – tebūnie skanus!

Ar kada susimąstei kiek augalų mūsų soduose yra valgomi? Ar juos būtina auginti tik virtuvei skirtame darže? Populiarios daržovės, prieskoninės žolelės ir vaismedžiai lygiai taip pat gali būti estetiškai įkomponuoti kartu su dekoratyviniais augalais. Galbūt atėjo metas ilgą valgomų augalų rūšių sąrašą pradėti naudoti mūsų soduose, gėlynuose ir viešose erdvėse? Rabarbarai, morkos, lapiniai kopūstai, koloninės šeivamedžio formos, vyšnios ar kriaušės gali puikiai derėti prie dekoratyvinių gėlių. Jie drąsiai gali tapti įdomiu viešųjų žaliųjų zonų bei privačių sodų elementu.

Mariusz Antolak jums pristatys valdomų augalų dizaino (angl. – foodscape) pasaulį. Jis papasakos kaip derinti valgomus augalus su dekoratyviniais. Išgirsite įdomių sprendimų bei originalių idėjų pavyzdžių ir susipažinsite su estateiškai atrodančiais valgomais augalais. Taip pat Mariusz pristatys kokia idėja slypi už „Valgomo kraštovaizdžio projekto“, kuriame kartu su vietos bendruomenėmis valgomi augalai sodinami viešose erdvėse.

Paverskite savo kraštovaizdžius valgomais!

Apie Mariusz Antolak

Mariusz Antolak gimė 1983 m. Ylavoje, Lenkijoje. Studijavo kraštovaizdžio architektūrą ir erdvės planavimą Varmės ir Mazūrijos universitete Olštyne bei Varšuvos gyvybės mokslų universitete. 2013 m. apsigynė architektūros ir urbanistinio planavimo daktaro laipsnį. Nuo 2007 m. dirba Varmės ir Mazūrijos universiteto Olštyne, Kraštovaizdžio architektūros katedroje.

2018 m. įkūrė fondą „Kraštovaizdyje“ (lenk. Fundacja „W krajobrazie“) – ekologinės daržininkystės ir ekologinio švietimo temomis dirbančią nevyriausybinę organizaciją.

2015 m. pradėjo įgyvendinti ilgametę inciatyvą „Globalaus daržo projektas“ („Global Garden Project“), kurioje kartu su vaikais kuria, apželdina ir prižiūri mokyklos daržus skirtingose pasaulio šalyse. Mariusz yra ne vieno kraštovaizdžio architektūros, urbanistinio planavimo ir gamtosaugos projekto bei tyrimų autorius. Jo veikla pelnė jam nemažai apdovanojimų, tokių kaip Metų bendruomenės darbuotojas (Newsweek.pl, 2022 m., Lenkija) ar Geriausias metų ekologinio švietimo projektas Lenkijoje (Lenkijos ekologijos sąjunga, 2021 m.).

Dizaino dirbtuvės su Mariusz Antolak

Kitą dieną po konferencijos Mariusz ves dizaino dirbtuves. Daugiau informacijos čia >>.

Christian H.Kress projektas