Gintaras Stauskis lektorius

Prof. Gintaras Stauskis

Architektas urbanistas, Vilnius TECH profesorius, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) pirmininkas

Nuo ekologijos iki demokratijos: kaip dirba Lietuvos kraštovaizdžio architektai”

Kraštovaizdžio architektūros projekto užduotis – ne tik pagražinti aplinką, bet ir išspręsti daugelį problemų: ekologinių, socialinių, net ir ekonominių. Kad dėl aplinkos sutvarkymo pagerėtų ekologinė pusiausvyra, tą dar galima lengvai įsivaizduoti. Bet kaip aplinka gali prisidėti prie konfliktiškos kaimynystės pagerinimo? Ir kaip kurti aplinką, kad ji būtų ne tik graži, bet ir reikalautų mažai finansinių resursų jos priežiūrai?

Smalsu, kaip Lietuvos kraštovaizdžio architektai sprendžia šias problemas? Patenkinkite savo smalsumą: Gintaras Stauskis ne tik pristatys konkursinius profesionalų kraštovaizdžio projektus, bet ir pakomentuos juos. Daugiau apie konkursą sužinoti galite čia >>

Susipažinkite su profesionalų lyga. Tarsi detektyvai galėsite apsidairyti savo mieste ir pamatyti kraštovaizdžio architektų darbų ženklus. Praplėskite akiratį ir pasisemkite idėjų iš profesionalų.

Apie Gintarą Stauskį

Gintaras Stauskis – architektas urbanistas, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) pirmininkas, kraštovaizdžio architektūros studijų programos VILNIUS TECH vadovas. Žaliųjų pastatų profesionalas. Nekilnojamojo kultūros paveldo projektų vadovas. Menotyros mokslo komiteto pirmininkas.

1990 m. stažavo Jungtinėse Amerikos Valstijose, 2012 m. – Singapūro urbanistikos institute (mokslo darbuotojas). Nuo 1988 m. dėsto Vilniaus Gedimino technikos universitete (dabar vad. Vilnius TECH), kur iniciavo kraštovaizdžio architektūros studijų programą ir dabar jai vadovauja.

Nuo 2020m. – Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas.

Skaitė paskaitas Vokietijos, Suomijos, Čekijos, Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Vengrijos universitetuose. Tarptautinių mokslo žurnalų Jungtinėse Amerikos Valstijose (Civil Engineering and Architecture), Latvijoje (Architecture and Urban PlanningLandscape Architecture and Art) redakcinių kolegijų narys. Europos kraštovaizdžio architektūros mokyklų tarybos (nuo 2008), Europos tvarios energetikos aljanso (nuo 2009) narys. Tarptautinės kraštovaizdžio architektų sąjungos (IFLA) Lietuvos atstovas sąjungoje (nuo 2012).