2020 m. konferencija „Garden Style”

Tema: Ekodizainas

DATA: 2020 m. rugpjūčio 29 d.

VIETA: mokymai internetu

TEMA: Ekodizainas

Laikmečio padiktuotas formatas, kuomet dėl pandemijos apribojimų suorganizavome nuotolinius mokymus ir pavadinome juos Sodo festivaliu.  Buvo galima stebėti lektorių James Hitchmough ir Giacomo Guzzon paskaitas. Po paskaitų tiesiogiai susijungus su lektoriais vyko klausimų, atsakymų, diskusijų sesijos.

Konferencijos programa 

Prof. James Hitchmough (D.Britanija)

Selekcininkas

„Laukinė gamta kaip įkvėpimas kuriant augalų dizainą”tai 

James sako, kad natūralūs arba pusiau natūralūs želdiniai, kuriuos mes sutartinai vadiname laukiniais, yra galingas įkvėpimo šaltinis visiems kraštovaizdžio dizaineriams. Jie parodo, kas yra ekologiškai įmanoma toje augimvietėje. Laukinė gamta mums leidžia „perskaityti“, kiek ta augimvietė lemia augalų išsidėstymą ir kodėl tam tikri augalai ten klesti. James parodo, kaip tą gamtoje užkoduotą informaciją suprasti ir analizuoti, ir kaip tai praktiškai panaudoti kuriant savo augalų dizainą.

Pagrindinės Šefildo universiteto (University of Sheffield) profesoriaus James Hitchmough tyrinėjimo sritys susijusios su ekologija, augalų dizainu ir priežiūra. Aistringai paniręs į pusiau natūralių (laukinių) augalų tyrinėjimus, jis naujai interpretavo augalų dizainą, pasiremdamas ekologijos dėsniais, tačiau daug dėmesio kreipdamas į kultūrinį kontekstą – juk galiausiai želdynas turi būti estetiškas ir turi patikti žmonėms. Daug tyrimų ir kūrybinių bandymų vedė jį prie įvairaus tipo žydinčių pievų projektų. Garsiausias jų buvo 1998 metais Olimpinio parko projektas (20 hektarų), sukurtas kartu su kolega iš Šefildo universiteto Nigel Dunnet.

Giacomo Guzzon

Giacomo Guzzon (Italija / D.Britanija)l

Ekologija ir estetika: dizaino kūrimas išlaikant abu principus”