2018 m. konferencija „Garden Style”

Tema: Tendencijos į praktiką

DATA: 2018 m. rugpjūčio 25 d.

VIETA: Radisson Blu Hotel Lietuva, Vilnius

TEMA: Tendencijos į praktiką

Kodėl gražios sodų nuotraukos žurnaluose yra toli nuo to, ką matote kieme prieš akis? Jus domina apželdinimo tendencijos, bet sunku peržengti tradicinį aplinkos matymą ir pradėti kurti kitaip? Konferencijoje dalyviai turėjo unikalią galimybę sužinoti, kaip profesionalai tendencijas paverčia realiais projektais. Jie pasidalino savo patirtimi, mokė aplinką matyti kitaip, dalijosi naudingais patarimais, pritaikomais praktikoje.

Konferencijos programa 

Vaiva Marozienė

Želdynų specialistė

„Varpiniai augalai: patikimiausios veislės ir jų panaudojimas želdyne”

Supažindino su daugiametėmis dekoratyvinėmis žolėmis, kurios puikiai auga Lietuvoje, ir su pavyzdžiais iš praktikos, kaip juos galima panaudoti želdynuose. Vieni varpiniai augalai tinka uždengti žemę, kiti gražiausi gėlyne, žydinčių augalų draugijoje, o dar kiti geriausiai atrodo vieni. Miskantai, soruolės, lendrūnai, viksvos ir kiti – klausytojai sužinojo, kurie lepūs, iššąla, agresyviai plinta ar nepasiteisina tam tikromis situacijomis, o kurie patikimi, nereiklūs ir nuostabiai atrodo.

 

Nic Howard (D.Britanija)

Tendencijos kaip įkvėpimo šaltinis: kaip rasti idėjų įspūdingam kiemui”

Nic Howard sako, kad nėra jokių kliūčių susikurti apdovanojimų vertą dizainą savo kieme. Kaip tai padaryti? Konferencijoje jis pristatė keletą savo projektų, analizavo jų sprendimus. Suteikė praktiškų patarimų, kas trukdo, o kas padeda sukurti stipresnį įspūdį. Klausytojai sužinojo gudrybių dėl kietųjų dangų, augalų derinių ir spalvinių akcentų, kurie išties veikia. Buvo atskleista, kaip sukurti įspūdingą dizainą, kuris harmoningai derėtų su pastatu.

Agnieszka Hubeny-Žukowska (Lenkija)

„Tie patys augalai, naujas dizainas“

Agnieszka Hubeny-Žukowska yra kraštovaizdžio architektė, kuria projektus Lenkijoje, o už juos gauna pasaulinį pripažinimą ir apdovanojimus. Ji sugeba subtiliai pajusti aukso viduriuką ir išlaviruoti tarp madingo natūralistinio želdynų dizaino ir tradicinio požiūrio į aplinką.

Pranešime ji parodė, kaip iš esmės pakeitė keleto sklypų dizainą, nors naudojo Lenkijoje įprastus augalus. Ji pateikė konkrečių apželdinimo projektų eigą – kaip kilo idėjos, su kokiais iššūkiais susidūrė, kokius augalus pasirinko, ir parodė, kokį rezultatą gavo. Dalyviai sužinojo gudrybių, kurias ir patys po konferencijos gali lengvai pritaikyti.

Susipažinkite su jos kuriamais darbais ir apdovanojimais – šioje svetainėje.

Lina Puodžiūtė

Kraštovaizdžio architektė, Lietuva

„Šiuolaikiškas lietuviškas apželdinimas: tautinių motyvų idėjos kiemui“

Koks yra šiuolaikiškas lietuviškas apželdinimo stilius? L.Puodžiūtė pateikė įdomių baltiškų ir lietuviškų motyvų, mažosios architektūros pavyzdžių, charakteringų augalų, kuriuos galima panaudoti siekiant sukurti savitą lietuvišką aplinkos dizainą. Ne tik rūtos gali būti tam tikslui panaudotos: prisiminkite vėtrunges, verpstės raštus, pasodinkite diemedį – konferencijos lankytojai sužinojo daug idėjų tolesnėms interpretacijoms.

Auksė Dobilienė

Tinklaraštininkė, praktikė

 „Mano sodybos istorija: natūralistinio želdyno įkūrimas ir priežiūra”

Jie jau tai padarė ir tam tikrų pamokų išmoko:  sužinojo, kaip išvalė dirvą nuo piktžolių nenaudodami herbicidų (!), kaip susodino, mulčiavo, kaip sprendė laistymo klausimus sodyboje, kiek skyrė laiko ravėjimui, kaip šį natūralistinio dizaino želdyną tvarkė ansktyvais pavasariais. A.Dobilienė papasakojo, kurie augalai nuvylė, o kurie puikiausiai pasiteisino, turint omenyje lietingą 2017 metų vasarą ir sausringus orus vasaros pradžioje 2018 m.. Šiandienos rezultatas – fantastiško grožio sodybos vaizdai.

Remigijus Zolubas

Fotografas

„Kad gražus sodas pražystų ir Jūsų nuotraukose”

Praktiniai patarimai įspūdingoms augalų ir sodų nuotraukoms.

Leonardas Mekionis

Arboristas

„Vienas krūmas daug galimybių jį formuoti”

Sklypo priežiūra yra jūsų rankose: konferencijos dalyviai turėjo unikalią galimybę pamatyti gyvai scenoje, kaip taisyklingai formuoti krūmą, ir kaip skirtingai galite tai padaryti, priklausomai nuo sumanymo. L.Mekionis sako, kad senų krūmų neverta šalinti, jeigu tik galima juos gražiai suformuoti. Jis pasidalino patarimais iš praktikos, kas yra svarbu norint teisingai formuoti augalus, kad jie būtų sveikesni ir puikiai atrodytų Jūsų kuriamame kieme.

Mokymai grupėse su kviestiniais lektoriais: 

„Mažas sklypas: dideli iššūkiai“ su Nic Howard

Nic Howard mokymuose pagrindinis dėmesys skiriamas mažų sklypų erdvių suvaldymui. Dalyviai sužinojo gudrybių, kaip padaryti, kad sklypas atrodytų optiškai didesnis, kad erdvės būtų protingai išnaudotos, o nedidelės detalės atkreiptų dėmesį ten, kur reikia.

Didelis sklypas: dideli iššūkiai“ su Agnieszka Hubeny-Žukowska

Agnieszkos Hubeny-Žukowskos mokymuose pagrindinis dėmesys skiriamas didelių sklypų erdvių suvaldymui. Kitaip tariant, sodyboms. Kad ir kaip keista atrodytų, įmanoma kaimo sodyboje suderinti klasikinį stilių su natūralistiniu apželdinimu, o griežtas linijas su laisvais gamtiškais elementais. Buvo mokoma, kaip rasti tą aukso viduriuką, ir kaip rasti jaukiausią sprendimą didelėms sodybos erdvėms.