2017 m. konferencija „Garden Style”

Tema: Natūralistinis dizainas

DATA: 2017 m. rugpjūčio 26 d.

VIETA: Litexpo parodų rūmai, Vilnius

TEMA: Natūralistinis dizainas

Tai buvo grožio fiesta, kurioje dalyviai ir turėjo galimybę išgirsti įkvepiančių pranešimų apie aplinkos kūrimą, pamatyti įdomių augalų ir sužinoti praktinių patarimų, kuriuos tuoj pat galėjo pritaikyti savo kieme.

Konferencijos programa 

E.Misiukevičius  

Selekcininkas

„Augalai laukinėje gamtoje ir natūralistinio stiliaus augalai – ar dedam lygybės ženklą?”

„Prijaukinti negalima šalinti“ – kur dėsite kablelį, klausia pirmasis pranešėjas, selekcininkas Edvinas Misiukevičius. Pažėręs begalę pavyzdžių, jis siūlo nejaukinti augalų iš laukinių pievų, o verčiau pasikliauti selekcininkų išvestais tų laukinių augalų atitikmenimis.

 

Noel Kingsbury (D.Britanija)

britų dizaineris ir knygų bestselerių autorius

Gamta ir naujasis augalų dizainas” 

Noel Kingsbury papasakojo apie principus, kaip gali būti kuriamas natūralistinio stiliaus želdynas. Be Piet Oudolf augalų sodinimo ir komponavimo principų, jis pristatė daugiamečių gėlių pievą, vokišką augalų sodinimo pramaišiui sistemą („mixed planting system“), sodinimą moduliais, Šefildo mokyklą. Ir tuo iškart sugriovė daugelio žmonių matymą, kad „olandiška banga“ – tai augalai, sodinami ruožais, spalvinėmis dėmėmis. 

Ingė Auželienė

Kraštovaizdžio specialistė

„Sodyba prie namo: kaip pagražinti, bet nesugadinti“

Būtent tokių žinių, kurias ji pristatė, trūksta naujų sodybų šeimininkams, kurie pasimeta išvydę didelį augalų pasirinkimą medelynuose ir itin daug netinkamų pavyzdžių kaimynų sodybose.

Ansis Birznieks (Latvija) 

„5 sėkmės elementai, kad kaimas būtų įspūdingas“

Ansis Birznieks mums parodė, kiek pastangų ir net finansų gali pareikalauti įspūdingas kiemas, bet tuo pačiu pamatėme, kad kai kurie sprendimai nieko nekainuoja. Juk galima švęsti gyvenimą savo kieme, pasidarius paprastas dekoracijas iš pagaliukų, medžiagų ir žvakių.

Dr. Janis Rukšans (Latvija) 

Svogūninių gėlių selekcininkas

 „Kai susijungia aistra egzotiškoms kelionėms ir svogūniniams augalams” 

J.Rukšans apkeliavo neįmanomą skaičių vietų pasaulyje, kad rastų naujų svogūninių gėlių veislių, kad įvestų į mūsų gėlynus. Jo keliones pavadinčiau ekstremaliomis, nes teko ir per tarpeklius bristi, ir į kalnus kopti, ir pavojinguose pasienio ruožuose su pareigūnų palyda augalų ieškoti. Iranas, Makedonija, Kirgizija, Uzbekistanas, Graikija – tai tik keletas šalių iš jo plataus žemėlapio. Vienose kelionėse jis rado ko ieškojo, kitose kelionėse didžiausius atradimus padarydavo pačiam nesitikint. Nors selekcininkui virš 70 metų, jis ir dabar keliauja į kalnus bent tris kartus per metus!

Dr. Skaidra Kordušienė

„Kova su kenkėjais natūraliais būdai ir ekologiškomis priemonėmis”

Dr. Skaidra sako, kad kurdami natūralistinį dizainą, su kenkėjais turime kovoti taip pat natūraliais būdais. Arba tiksliau pasakius, su kenkėjais turime draugauti. Ji parodė visą grandinę, kurioje žole minta žoliaėdžiai, o jais minta mėsaėdžiai. Parodė ir kitą grandinę, kurioje telpa ir vabzdžiai, ir varliagyviai. Jie visi yra reikalingi, tik vieni gali padaryti žalos kiemo augalams, o kiti gali suėsti tuos, žalą darančius. 

Mokymai grupėse su kviestiniais lektoriais: 

„The Rabbit’e Eye view”/”Iš triušio perspektyvos” su Noel Kingsbury 

Treji mokymai įvyko Lietuvoje, o vieneri – Latvijoje.