2016 m. konferencija „Garden Style”

Tema: 5 pojūčiai

DATA: 2016 m. rugpjūčio 27 d.

VIETA: konferencijų centras „Trasalis”, Trakai

TEMA: 5 pojūčiai

Antroji konferencija, kurioje pranešėjai dalinosi savo idėjomis, kaip sukurti patogų, stilingą, ilgai išliekantį sodą. Gražus ir įkvepiantis renginys, suvienijęs specialistus ir entuziastus.

Konferencijos programa 

Dovilė Ivanauskienė  

Kraštovaizdžio architektė

„Kaip sukurti harmoningą aplinką panaudojant 5 pojūčius”

 Gyvename ne nuotraukoje, o tikroje aplinkoje, todėl mus veikia ne tik tai, ką matome, bet ir tai, ką užuodžiame, išgirstame, ragaujame, paliečiame. Dovilė Ivanauskienė, patyrusi kraštovaizdžio architektė, parodė įvairių sprendimų, kas gali pakutenti tuos pojūčius, ir koks gali būti to poveikis. Lietuvoje ir užsienyje yra sukurta daug sodų, kurie daro didelį įspūdį tokiu būdu, tad bus įdomu panagrinėti ir pasisemti patyrimo iš praktikos, kaip tai panaudoti kuriant savo aplinką.

 

James McGrath (JAV)

„Emocinis poveikis: vieta, kurios niekada nepamiršite“

 Penkiais pojūčiais galime jausti aplinką: vieni labiau akivaizdūs, tokie kaip matymas, kiti labiau veikiantys pasąmonę, tokie kaip uoslė. Tačiau norint sukurti ypatingą jausmą, kad tos vietos nepamirštumėt visą gyvenimą, reikia dar daugiau. Sodas gali būti didingas, labai jaukus, romantiškas, absoliučiai atpalaiduojantis, primenantis vaikystę, toks, iš kurio nesinori išeiti, arba toks, kuriame norisi žiūrėti į žvaigždes visą naktį. Neįmanoma sukurti jausmo? Įmanoma, tik reikia, kad keletas dalykų atsidurtų tinkamu metu ir tinkamoje vietoje. James pasidalino savo patirtimi kuriant privačius kiemelius ir pasaulinio garso parkus, kokios detalės lemia, kad tos vietos nepamiršite visą gyvenimą.

Ilze Rukšane (Latvija)  

Kraštovaizdžio architektė

 „9 gyvos aplinkos kūrimo principai“

 Ilze Ruksane, šiuolaikinių sodų kūrėja iš Latvijos, pasidalino netradicinėmis idėjomis, ką galima nuveikti sode, kaip sukurti jam naują veidą, naują funkciją. Naujausias Ilzės sumanymas – gydantis sodas, gydantis plačiąja prasme. Tai ir sodininkavimas kaip terapija, tai yra ir mankšta, poilsis, vaikų ugdymas, hobis, valgomų augalų skonis ar vaistinių augalų nauda. Kaip visa tai apjungti, kaip sugalvoti veiklas kieme, kokiomis priemonėmis ar kokiais būdais juos estetiškai įkomponuoti, Ilze pateiks per 9 aplinkos kūrimo principus. Susipažinkime su Latvijos dizaino patirtimi. Pasirinkime, ką paliesti savo kieme.

Gražina Žumbakienė

Lietuvos Liaudies buities muziejaus etnologė

Kvepiantys etnografiniai augalai”

Gėlyne susikerta grožis, nauda ir tautinis identitetas. Tiek tradicinėje sodyboje, tiek šiuolaikiškame miesto sklype galima panaudoti etnografinio lietuviško gėlių darželio elementus. Gražina Žumbakienė, Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse vyresnioji muziejininkė, padėjo prisiminti ir naujai atrasti daugybę kvepiančių augalų, būdingų etnografinei sodybai. Atsispirkime nuo tradicijų kurdami savo kiemą šiandien. Pasirinkime, ką užuosti savo kieme.

Ilona Stakėnienė

 „Žalioji trosų simfonija“ 

Anksčiau kiekvienas namas didžiuodavosi savo vijoklių rūbu, tačiau atsivėrus Lietuvos sienoms ir atsiradus naujoms namų fasadų galimybėms, nuplėšėm tą rūbą be gailesčio. Šiandien pastebime, kad žymūs sodų dizaineriai užaugina vijoklius ne tik mažame kiemelyje, bet ir ant dangoraižio sienų. Dar daugiau, vertikalios vijoklių stygos tampa stilizuotomis arfomis ir kitais dizainerių sumanytais simboliais. Ilona supažindins su tinkamais augalais, priemonėmis kaip juos pritvirtinti ir dizaino idėjomis.

Dr. Asta Ramaškevičienė

Agronomė, vynuogių augintoja 

„Vynuogės: grožis ir skonis”

 Vynuogė Lietuvoje jau seniai nėra egzotiškas augalas, tačiau tik nedaugelis yra perpratę jos auginimo ypatumus. Sklinda įvairiausių gandų, kad Lietuvoje negalima išauginti saldžių vynuogių, kad vynuogės netinkamos auginti kaip uždanga, nes dėl gero uogų derliaus teks nugenėti beveik visus lapus, ir pan. Asta Ramaškevičienė, Aleksandro Stulginskio universiteto docentė, jau 15 metų užsiima vynuogių auginimu, Zyplių dvare augina 2 ha ploto vynuogyną, o jos vyras yra lietuviško tautinio paveldo amato vyndarystės meistras. Asta papasakojo, ką reikia žinoti, kad vynuogių skonio ir grožio derinys būtų puikus.

Lina Puodžiūtė

Kraštovaizdžio architektė

„Spalvų derinimo taisyklės ir žaidimai“

 Labiausiai akį patraukiantis dalykas – spalva. Tačiau kaip suderinti spalvas kuriant aplinką ir kaip rasti geriausią sprendimą būtent toje situacijoje, reikia pasidomėti plačiau. Spalvos turi savo charakterį, spalvos turi savo poveikį, nieko negalima praleisti: lapų, žiedų, kamieno, spyglių, šluotelių… Spalvos keičiasi priklausomai nuo apšvietimo, todėl ir apie tai reikia pagalvoti. Panagrinėkime spalvų derinimo taisykles ir išimtis, pasižiūrėkime tipiškus augalų spalvų derinius ir nestandartines jų versijas, pažaiskime su spalvomis, kad surastume naujų idėjų tolesnei kūrybai.

Mokymai grupėse su kviestiniais lektoriais: 

Praūžus konferencijai įvyko mokymai su specialistais nedidelėse grupėse.

TRADITIONAL GARDEN TRANSFORMATION INTO TOMORROW (Tradicinio sodo transformacija į rytojų)