Sodų lankymas

2018 m. rugpjūčio 24 ir 26 d.

Nuotr.aut. Julius Andužis

Nuotr.aut. Julius Andužis

Dieną prieš konferenciją ir dieną po konferencijos norime pakviesti dizainerius atverti savo sukurtų sodų duris. Yra nuostabių kūrinių – nuo didelių parkų iki mažų paslaptingų kiemelių – kviečiame pamatyti, pasisemti įkvėpimo, visko išsiklausinėti ir tiesiog pasigrožėti.

Įsigiję sodų lankymo bilietą, turėsite teisę apsilankyti trijuose soduose rugpjūčio 24 ir/arba 26 d., kur šeimininkai, kūrėjai arba darbuotojai papasakos apie tą vietą. Susikurkite savo įdomiausių sodų maršrutą: 

Pasirenkami sodai:

  Sodas Pasakoja Lankymo laikas:
1

Bernardinų sodas (Vilnius)

Kristina Narvilienė

Sereikiškių parko Bernardinų sodas pasižymi unikalia gamtos padėtimi Vilnios žemupio kilpoje, apsuptas Senamiesčio architektūros ansamblių ir už upės dunksančių mitologinių kalvų. Susipažinkite su Bernardinų sodo atgimimo istorija ir sužinokite viską apie šio sodo augalus.

2018.08.24 10 val.

2 Misionierių sodai (Vilnius)

Ramunė Sanderson, kraštovaizdžio architektė

Tai Baroko stiliaus pastatų ansamblis, pradėtas statyti 1695 m. už buvusios Vilniaus miesto sienos, netoli Subačiaus vartų. Vieno XVIII a. vidurio autorių žodžiais, už misionierių ir jų kaimynų vizitiečių daržus „tvarkingesnių Vilniaus mieste nebuvo”. Savo valdose vienuoliai buvo įsirengę du vaisinius daržus, kuriuose derėjo beveik 300 vaismedžių, o 5 tvenkiniuose plaukiojo karpiai ir karosai; pasivaikščiojimams misionieriai turėjo nedidelį anglišką sodą, per kurį vinguriavo du šaltiniai, o jaukų pavėsį teikė devynių rūšių medžiai. Sužinokite, kas dabar yra Misionierių soduose ir kokios pertvarkos čia laukia.

2018.08.24 12 val.

3 Japoniškas sodas SEI SHIN En (Vilnius, T. Kosciuškos g.)

Marija Šimanskaitė

Kviečiame pasivaikščioti po Japonišką sodą su šaltiniu SEI SHIN En („Tyros širdies“), pasėdėti pavėsinėje ir pasigėrėti šaltiniu bei jo čiurlenimu, augalais ir paukščiukų čiulbėjimu. Tai išskirtinis projektas, atgaivinęs šaltinio tėkmę, atidarytas šią vasarą. Kviečiame sužinoti šio sodo gimimo istoriją.

2018.08.26 15 val.

4 Privatus rožių sodas Ignalinoje

Inga Šidlauskienė

Ji kuria romantiškai modernų sodą Ignalinoje. Čia auga virš 100 rožių ir begalė kitokių augalų. Sodo išskirtinumas – išbaigtos atskiros zonos su savo paskirtimis: vaistažolių, rožių, barbekiu, angliško namelio, vaismedžių palmečių ir t.t. bei daug mažosios architektūros elementų (obeliskai, pergolės, lauko dušas ir kt.). „Apsilankiusieji vadina sodą  rojumi. Mano šeima ir aš pati jame taip ir jaučiamės“, pasakoja Inga.

2018.08.26 11 val.

Kaip apsilankyti soduose:

  1. Įsigykite sodų lankymo bilietą (15 Eur) >>>spausti čia>>>
  2. El.paštu gausite nuorodą, paspaudę ją pažymėkite 3 pasirinktas ekskursijas į sodus.
  3. Prieš sodų lankymą atsiųsime papildomos informacijos, kur atvykti ir pan.

Praktinė informacija:

  • Grupėje daugiausia 15 arba 20 lankytojų. Čia svetainėje pažymėsime, kai užsipildys grupės, kad pirkdami bilietą matytumėte realią situaciją. Vietų skaičius ribotas.
  • Viena ekskursija trunka apie 1 val. (gali būti mažiau ar daugiau).
  • Transportu lankytojai pasirūpina patys.
  • Prieš sodų lankymą visi užsiregistravę gaus informaciją el.paštu, kur susitikimo vieta, kur parkuoti, ir pan.

Toks sodų lankymas organizuojamas pirmą kartą, ir šis projektas kuriamas nesiekiant komercinės naudos. Sodų lankymo abonementas kainuoja norint padengti organizacinius kaštus ir norint įvesti šiek tiek drausmės registravimosi procese. Želdynų šeimininkai ar specialistai, kurie pristato želdyną, taip pat gauna nedidelį mokestį už kiekvieną apsilankiusį, kad galėtume atsidėkoti už dėmesį ir skirtą laiką. Tikimės, kad šie pirmieji sodų lankymai taps gražia tradicija ir paskatins kurti ir dalintis savo patirtimi.

Jeigu kils neaiškumų dėl registracijos, prašau susisiekite el.paštu guste@gardenstyle.lt.

Pilna konferencijos „Garden Style“ programa ir visi renginiai, kurie su ja susiję: