2022 m. konferencija „Garden Style”

Tema: Gėlių fiesta

DATA: 2021 m. rugpjūčio 27-29 d.

VIETA: LITEXPO, Vilnius

TEMA: Gėlių fiesta

Rugpjūčio 27-29 dienomis Vilniuje pasisemti idėjų ir vėl kvietė tarptautinė aplinkos dizaino konferencija „Garden Style 2022“. Tai didžiausia konferencija augalų mylėtojams Baltijos šalyse, kuriai 2022 metais paskyrėme stiprią temą – „Gėlių fiesta“.

Konferencijos programa 

Martin Rein-Cano Garden style

Christian H. Kress (Austrija)

Daugiamečių augalų augyno įkūrėjas, knygų autorius, lektorius

„Kaip kurti įspūdingus derinius su skirtingų formų augalais ir skirtingo tipo žiedais“

Vertikalios spalvingos šluotelės, smulkūs skėčio tipo žiedeliai, permatomas žiedų debesis, ramunėlės tipo žiedlapiai, keli stiebeliai su daug karpytų lapų – kaip tokią įvairovę apjungti į vieną visumą? Apie tai pasakojo profesionalas, tarptautiniu mastu žinomas daugiamečių augalų augintojas, kuris yra išvedęs ne vieną veislę ir konsultuoja augalų dizaino temomis.

Daugiau >>

Marina Kriacko garden style

Marina Kriačko (Ukraina)

Kraštovaizdžio architektė

„Šiuolaikinis kraštovaizdžio dizainas Ukrainoje: kaip interpretuoti tarptautines aplinkos madas“

Įsigyti pranešimo peržiūrą >>

Nors daug girdime apie natūralistinį stilių, atėjusį iš Vakarų Europos, kiekviena šalis turi kažką savito ir unikalaus, todėl interpretuoja naująjį dizainą savaip. Marina pasakojo, kaip šiuolaikiški Ukrainos dizaineriai sujungia vietinę patirtį su tarptautinėmis madomis, kokį poveikį gali turėti geopolitiniai įvykiai, ir kokių dizaino pamokų galime išmokti mes.

Daugiau >>

Ula Marija Bujauskaite programa

Ūla Marija Bujauskaitė (D. Britanija)

Kraštovaizdžio architektė, pelniusi prestižinius RHS apdovanojimus, knygos autorė

„Kaip sukurti ilgaamžį sodą su unikalia atmosfera, kuris būtų nepavaldus madoms” 

Įsigyti pranešimo peržiūrą >>

Ar galima sujungti patirtis ir taip sukurti unikalų sodą? Yra toks lotyniškas posakis ‘Genius loci’ – vietos dvasia, kuri atspindi tam tikrą vietos atmosferą, jausmą. Ūla teigia, kad kuriant sodą labai svarbu nesivaikyti madų, o sukurti kažką ilgamžio. Kokie yra dizaino principai ir idėjos, kuriant lauko erdvę su savitu charakteriu? Tokia šio pranešimo tema. Ūla pasakoja, kaip kiekvienas jos sukurtas sodas turi savitą, unikalų su ta erdve susijusį jausmą. Ji atsako į klausimus, kokius augalus, kokias architektūrines detales, medžiagas pasirinkti kuriant tam tikrą tam sodui būdingą amosferą.

Daugiau >>

Inge Auzeliene Garden style konferencija

Inga Šidlauskienė

Sodų kūrėja, Ignalina

„Kaip susikurti nuolat žydinčių gėlių fiestą savo sklype. Mano istorija“

11 arų kieme Inga mėgaujasi fantastiškais vaizdais: kieme žiedų gausa pavasarį, vasarą ir rudenį, sodas užburia kvapais. Apie tai ir jos pranešimas, kaip sukurti sodą, kuris žydėtų nuolat. Inga pasakojo savo sodo kūrimo istoriją. Grožis ir estetika yra tai, kas diktuoja Ingos pasirinkimus, kuriant ne tik savo aplinką, bet ir sodus klientams.

Daugiau>>

Gintaras Stauskis lektorius

Prof. Gintaras Stauskis

Architektas urbanistas, Vilnius TECH profesorius, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas, Vilnius

„Nuo ekologijos iki demokratijos: kaip dirba Lietuvos kraštovaizdžio architektai”

Kraštovaizdžio architektūros projekto užduotis – išspręsti daugelį problemų (ekologinių, socialinių, net ir ekonominių) ir taip pagražinti aplinką. Pranešimo metu buvo pristatyti Lietuvos kraštovaizdžio architektų konkursui pateikti projektai ir pasakojama, kaip jie sprendžia konkrečias problemas.

Daugiau>>

Oresta Dvarvytyte Garden style konferencija

Rima Šimaitė

Kraštovaizdžio dizainerė, Šiauliai

„Kaip parinkti gėlynui vietą: kokias funkcijas jis gali atlikti kieme, kad būtų patogu ir stilinga“

Gėlynas paprastai planuojamas tose vietose, kur galima juo mėgautis – prie terasų, poilsio arba reprezentacinėse zonose. Tačiau jis gali atlikti ir daugiau vaidmenų sklype. Pavyzdžiui, tapti apsauginiu barjeru ten, kur reikia riboti judėjimą. Savo pranešime Rima kalbėjo apie gėlyno funkciją ir sklype esančių kitų svarbių funkcinių zonų santykį su gėlynais. Sužinojome, kokias problemas gali išspręsti gerai parinkta gėlyno vieta sklype ir tinkama gėlyno forma. Rima pristatė skirtingus sklypus ir gėlynų sprendimus juose.

Daugiau>>

Tadas Cvilikas Garden style

Dr. Justinas Kilpys

Klimato duomenų analitikas, Vilnius

„Kokius klimato kaitos pokyčius matome Lietuvoje ir kaip prie to prisitaikyti kuriantiems aplinką“

Renkame augalus ateičiai: klimatologas pasidalino faktais, kokie klimato kaitos pokyčiai vyksta čia, Lietuvoje, kokios matomos prognozės ir kaip prie aplinkos pokyčių galime prisitaikyti mes, parinkdami augalus.

Daugiau>>

Laura_Popkyte-Fukumoto Garden style konferencija

Jolita Norkienė

Daugiamečių augalų augintoja, Telšiai

„Augalų deriniai pavėsingoms vietoms: nuspalvinkime tamsiausius želdynų kampelius“

Jolita Norkienė pateikė augalų derinius tamsiausioms kiemo vietoms. Žavingas gėlynas gali būti net pavėsyje. Sužinojome, kokie įdomūs augalai gali klestėti ten, kur saulės mažai, ir kokius augalus parinkti jiems į draugiją. Skirtingi deriniai – skirtingo tipo gėlynams.

Daugiau>>

Lina Liubertaite Geltonas karutis

Konferenciją moderavo

Lina Liubertaitė

Sodo tinklaraštininkė, kursų „Geltonas karutis” ir konferencijos „Garden style” įkūrėja, TV laidos „Čia mano sodas” vedėja, knygos vaikams „Sodo detektyvas. Kakė Makė” autorė.

„Šiais metais Jūsų laukė kerinti gėlių fiesta – per pandemiją užsidarėme kiekvienas savo kieme, tačiau augalų pasauliui mūsų bėdos negaliojo. Kiekvieną pavasarį mus pasveikina žiedai, o kiekvieną rudenį mes galime ruoštis naujam sezonui su gražesnio gyvenimo viltimi ir su nauja energija.

Taip ir padarėme – susitikome gražiausiame renginyje, kur buvo pateikta begalė praktiškų idėjų!

Dizaino dirbtuvės su Christian H.Kress

„Daugiamečio gėlyno kūrimas praktiškai: kaip sužaisti su augalais, kad gėlynas būtų įspūdingas ilgam“

Tai praktinis dizaino seminaras, kuriame buvo mokoma kurti daugiametį gėlyną. Martin Rein Cano pristatė sodų kūrimo strategijas, kurios būdingos tam tikroms istorinėms epochoms (renesansui, romantiniam ir kt).

Mokymų tikslas – pritaikyti istorinėmis vadinamas sodų kūrimo strategijas kuriant dizainą šiandien. Christian H. Kress pristatė kiekvieną augalą: kuris trumpaamžis, kuris ilgaamžis, kokios jo ypatybės ir mokymų vietoje iš tų augalų buvo dėliojamas gėlynas. Mokymų metu daug dėmesio buvo skiriama kitoms itin svarbioms temoms: lektorius kalbėjo, kaip paruošti lysvę, kaip kurti derinius, kurie ilgainiui būtų stabilūs, ir galiausiai reikalautų mažai priežiūros.

Daugiau>>

Dizaino dirbtuvės su Marina Kriačko

„Kaip sukurti unikalų šiuolaikišką dizainą privačiam sklypui“

Tai praktiniai mokymai kraštovaizdžio architektams ir želdynų dizaineriams, ieškantiems nestandartinių idėjų. Kartu su Marina Kriačko mokėmės užčiuopti tautinį ar regioninį identitetą ir panaudoti jį kuriant dizainą, ieškojome būdų, kaip pritaikyti pasaulines dizaino madas, bet išvengti kopijavimo, gavome idėjų dėl sklypo erdvių suplanavimo, augalų ir dekoro parinkimo, kėlėme kvalifikaciją ir gavome įkvėpimo naujiems projektams.

Daugiau>>